Chovatelská stanice Hvězda Hané Shiba-Inu - Naši pejsci
Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

 

 

_Chovatelská_stanice_

_HVĚZDA_HANÉ_

SHIBA  

                                         

 

       shiba - inu

"MOTO"   Kdyby shiba  směla vyslovit jedno jediné slovo, znělo by nepochybně

"Moje" - moje jídlo, moje hračky, můj dům, můj člověk - můj svět.   Ing. Hana Petrusová


 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Odkaz na web stránky,

s kterými  spolupracujeme:

www.shibainu.wz.cz

www.shiba-inu.wz.cz

www.fotogalerie-shiba.wz.cz

www.shiba-inu.yc.cz

www.shiba-shiba.ic.cz

 

 

Můžete nám psát na email:

hvezda.hane@email.cz

 

MAPA


CHOVATELSKÉ  STANICE

V sekci "Odkazy"  najdete odkazy na chovatelské stanice Shib. Prosíme o přidání našeho odkazu na indexovou nebo hlavní stranu Vašich webových stránek.

 Hvězda Hané- chovná stanice

Hvězda Hané- chovná stanice

Následně pošlete e-mail s názvem Vaší CHS, kontaktní osobou, e-mail, odkaz na web. adresu. Možná je i výměna odkazů.


 

 

 

 

 Naši pejsci:

V současné době máme doma tři feny Ari, Irihi a Niko a také jednoho psa Ryčího.

 • Shiba-dog - Co o naší chovné stanici napsali

 

   


  Naši psi:

  

 

 

 

   
Eico Eichi Tanami

Nahoru


 

Štěňata - vrh "A":

 

 

 

 

 

       

Aiki

Acunami

Airi

Atanami

Ashinsa

Štěňátka se narodila  27.3.2004  (od 4:40 do 7:15 hod)

 •  maminka  je  ICh. TANAMI   PRIMA  NOVA

 •  tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

Kolik nás vlastně je? Neuvěřitelných  5, dvě fenečky a 3  pejsci!!!! Všichni jsme perfektní a rosteme  jako z vody.

 

První ve 4.40 hod se narodila fenečka A´tanami a vážila 22 dkg,

druhý v 5.50 hod pejsek A´cunami 27 dkg,

třetí v 6.28 hod fenečka A´shinsa 23 dkg,

čtvrtý v 6.47 hod pejsek A´iki 24,5 dkg

a poslední v 7.15 hod pejsek A´iri měl 17 dkg. 

Po narození  jsme se fotografovali, jak nám chutná od maminky.            

 

Maminka Tanami v období březosti přibrala 2 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 1,135 kg, na  dvojnásobek porodní váhy nás naše maminka Tany  vykrmila za 7 dní!!! 

9.4.2004 Ve 14. dnech jsme dostali odčervovací pastu Batminh a maminka dostala Paraquistel.

10.4.2004 Jako první otevřela očka 15. den fenečka A´shinsa a pejsek A´iki. Potom 17. den fenka A´tanami a pejsek A´cunami a teprve 18. den ten nejmenší pejsek A´iri.

15.4.2004 I když jsme všichni  stále krásně přibývali na váze, začali  nás od 20. dne z obav o naši  maminku Tany přikrmovat. 

16.4.2004 21.den  je celková váha vrhu  5,09 kg. Nejmenší pejsek má 88 dkg a největší  pejsek 1,16 kg, jsme zdravá, veselá štěňátka, už koukáme na svět všichni, trochu běháme  a  začínáme se prát. 

18.4.2004 23. den už máme všichni přes 1 kg.

23.4.2004 28. den už máme 4 týdny a jako první A´shinsa přelezla postýlku a za ní i  A´tanami. Proto nás  32. den dali do ohrádky a tam můžeme spokojeně běhat. Máme tam hračky a taky starý kapesník na trhání. Krmí nás 6x denně, čtyřikrát od maminky a jednou granule s masem z konzervy a jednou mléko s krupičkou a piškoty. Také nás podruhé odčervili i naši maminku Tanami. Máme 4 týdny a už nám vyrostly zoubky. Také nám museli ostříhat drápky, protože jsme jimi zachytávali o povlečení v postýlce.

29.4.2004 34. den jsme se poprvé dostali mimo kuchyň a byli jsme venku na dvoře. Tam jsme teprve ukázali, co umíme. Běhali jsme, všichni jsme se vykakali do trávy, okusovali jsme větvičky a trávu.  Vrčeli jsme na sebe, prali jsme se a taky jsme lezli po schodech až na třetí schod. 

30.4.2004   Je nám 5.týdnů /35 dnů/  a máme se nepřetržitě dobře. Vážíme průměrně 1,6  kg,  vrčíme hrozivě, ale jen když se spolu pereme, když to však  přeháníme, maminka  Tany nás dokáže srovnat  a hned jsme hodní pejsci.  A nejhodnější jsme, když si k nám maminka lehne a můžeme se od ní napít. Jinak se stále chceme mazlit s páníčky a taky je trochu okusovat, proto když se objeví okamžitě na ně všichni  skočíme  a děláme valnou hromadu. Krmí nás  6x denně,  třikrát od maminky, dvakrát granule s masem a jednou pribiňák nebo tvaroh, nebo sýr s vajíčkem a medem a piškoty. Když se najíme, trochu si pohrajeme a popereme se a potom spokojeně spíme asi tak 3 hodiny.

2.5.2004  37. den jsme byli potřetí  odčerveni pastou Batminh /t.j. za 9 dnů po posledním odčervení/ a maminka dostala Paraquistel a největší A´cunami má už 2,09 kg.

3.5.2004 38. den z nás vyšli mrtví bílí červi - škrkavky - dlouzí asi 6 až 7 cm po odčervení.

14.5.2004  42. den   jsme byli  očkováni a tetováni.Potom brzo budeme odcházet od maminky do světa. Dostali jsme tetovací číslo, byli jsme naočováni a celé naše jméno je:tetovací číslo: 879 A´cunami Saico Hvězda Hané tetovací číslo: 880 A´iki Saico Hvězda Hané tetovací číslo: 881 A´iri Saico Hvězda Hané tetovací číslo: 882 A´shinsa Saico Hvězda Hané tetovací číslo: 883 A´tanami Saico Hvězda Hané

Nahoru


Štěňata - vrh "B":

 

 

 

 

 

B´akkira

B´ashikka

Fotografie v galerii - Štěňátka od Eichi

Štěňátka se narodila  20.7.2004  (od 6:58 do 9:30 hod)

 •  maminka  je  Ch. EICHI DOUBRAVECKÝ VRH

 •  tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

   Narodili jsme se tři, jeden pejsek a dvě fenečky.  První se narodil pejsek v 6.58 hod,  říkali jsme mu Bobišek, byl celý jednobarevný, pouze pod krkem měl bílý puntík a vážil 20 dkg, druhá v 8.40 hod byla fenečka s bílými konečky všech tlapek po tatínkovi - B´ashikka a třetí fenečka B´akkira se narodila v 9.30 hodin a má bílé nožičky a špičku ocásku.  Po narození si nás maminka Eichi oblízala a umyla a taky jsme se fotografovali s maminkou, když nás krmila.

 

Maminka Eichi v období březosti přibrala jenom 1 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,63 kg. Náš bráška Bobišek byl hodně slabý a od maminky nepil mlíčko, proto ho panička krmila z lahvičky. Starala se o něho i maminka Eichi a on jako by věděl, že s ní dlouho nebude, vždycky usnul na jejím kožíšku nebo tlapce a pořád se k ní tulil.

 

Šestý den jsme již měly my holky dvojnásobnou porodní váhu a Bobišek přibral jenom 8,5 dkg. Sedmý den ve 12.00 hod nám umřel.

30.7.2004   Jedenáctý den po porodu se B´ashikka postavila na přední nožičky.

1.8.2004   Třináctý den B´ashikka otevřela očka, jenom takové malé škvírečky.

2.8.2004   Ve 14. dnech jsme dostaly odčervovací pastu Batminh a maminka dostala Paraquistel. Taky B´akkira otevřela očička.  Ale je to takový Otesánek. Pořád jenon pije od maminky mlíčko a spí. Při krmení je tak žravá, že stihne vypít mlíčko ze třech struků, zatímco B´ashikka jenom z jednoho.

4.8.2004   Krásně přibýváme na váze. B´akkira už má přes 1 kg a B´ashikka 80 dkg. A to máme teprve 16 dnů. I pan veterinář se hodně divil, jak jsme vypasené. B´ashikka se snaží postavit na všechny čtyři.

7.8.2004  Ještě nemáme zoubky, panička nám ostříhala drápky a my jenom  pořád rošťačíme, vrčíme na sebe a okusujeme se, B´ashika skáče po čtyřech a padá a B´akkira se převaluje z břicha na záda.

9.8.2004 Dneska máme tři týdny a B´akkira váží 1,3 kg a B´ashikka má 1 kg a už staví ocásek nahoru.

12.8.2004  Máme 24 dnů a B´akkira váží 1,5 kg a už má první zoubky a to nás maminka Eichi pořád krmí svým mlékem.Dnes jsme dostaly lžičkou psí mléko s piškoty.

13.8.2004 Už i B´ashikka má první zoubky, obě jsme vystrčily tlapičky přes okraj postýlky, jsme hrozně zvědavé, jak to vypadá venku. B´akkira  už také udělala první kroky a drží ocásek nahoru. Jde jí to ztěžka, protože je pořádně tlustá a nemůže zvednout zadeček. 

16.8.2004 Máme 4 týdny a B´akkira dnes jako první přelezla přes okraj postýlky na podlahu v kuchyni. Chodit jí to však moc nešlo, protože jí to na PVC klouzalo a rozjížděly se jí nožičky.

17.8.2004  Dnes jsme poprvé dostaly namočené granule Eukanuby. Snědly jsme každá asi 5 kousků. Byly jsme odčervené pastou Banminth.

18.8.2004 Po odčervení vyšla z B´akkiry škrkavka  asi 6 cm dlouhá. Jsme velmi rozpustilé, okusujeme se, při bitkách na sebe vrčíme a potom unavené usneme jako Budulínci. B´ashikka je velmi živá a čiperná.

19.8.2004 B´akkira měla ve stolici asi 10 škrkavek a váží 1,75 kg. B´ashikka přelezla  poprvé okraj postýlky a váží 1,3kg.

21.8.2004 Je nám 33 dnů a máme se pořád dobře a protože neustále lezeme z postýlky ven na podlahu kuchyně, dostaly jsme ohrádku a taky se chodíme venčit na dvůr a jde nám to perfektně. Běháme venku po dvoře a v trávě a moc se nám to líbí. Na jídlo dostáváme tvaroh se žloutkem slazený medem, vařené kuřecí maso i s vývarem a granule. V misce s vodou si rády namáčíme nožky. B´ashikka už zvedá pravé ouško a  a taky B´akkiře se to již podařilo. Je to velmi legrační.

 

Nahoru


Štěňata - vrh "C":

     

               Tanami

C'enjia

C'aomi

C'aikiri

 C'hibara

 •  C'enjia Saico Hvězda Hané

 •  C'aomi Saico Hvězda Hané (www.shiba.ic.cz)

 •  C'aikiri Saico Hvězda Hané

 •  C'hibara Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila  24.2.2005  (od 12:03 do 15:24 hod)

 •  maminka  je   ICh. TANAMI   PRIMA  NOVA

 •  tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

Konečně se nám  63. den po nakrytí naší maminky zachtělo na ten velký svět. Narodili jsme se 3 holky a 1 kluk. Máme chuť do života. Naše maminka se o nás  hned začala starat, pečlivě nás olízala a my jsme se rychle přisáli k jejím teplým  strukům a papali. Mlíčko nám moc chutná. Když se nasytíme, spokojeně usínáme.

 

První se narodila ve 12.03 hod fenečka C´enjia, sezamová s bílými znaky a vážila 26 dkg,  druhá ve 13.36 hod fenečka C´hibara, zlatá s bílými znaky na zádech měla 24 dkg, třetí ve 14.56 hod fenečka C´aomi  je zlatá a vážila 23 dkg. Poslední přišel na svět nožkama napřed v 15.24 hod pejsek C´aikiri, sezamový a vážil nejvíce  - 26,5 dkg.  Bílé znaky máme po svém dědečkovi a taky po mamince.

 

Nezapomněli nás také vyfotografovat společně s maminkou.            

 

Maminka Tanami v období březosti přibrala 2,25 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,995 kg, na  dvojnásobek porodní váhy nás naše maminka Tany  vykrmila za 6 dní!!! 

 

7.3.2005  Ještě nevidíme, ale už 12. den se pejsek staví na všechny čtyři nožičky a houpá se na nich, taky udělal už 2 krůčky.

9.3.2005 Ve 14. dnech jsme dostali odčervovací pastu Batminh a maminka dostala Cestal na odčervení. Už i C´hibara večer udělala 2 krůčky a kymácí se na všech čtyřech.

10.3.2005  Jsme na světě 15. den  a první otevřela očka fenečka C´enjia a večer taky  C´aomi.

12.3.2005 Teprve 17. den od narození otevřela oči fenka C´hibara  a nakonec i pejsek C´aikiri. Už vážíme přes jeden kilogram, moc nám chutná a taky jsme hodně času prospali. Teď, když už vidíme, začínáme lozit, nakukujeme přes okraj postýlky a navzájem se olizujeme a okusujeme. Mamince lezeme po hlavě, nejraději spíme na jejím ocase, tam je to krásně měkounké. Taky jsme dnes mamince vylízávali ouška. Ta panečku musí s námi mít trpělivost! A když nás to přestane bavit, natáhneme se jak širocí, tak dlouzí a spokojeně usínáme.

13.3.2005 Dnes s námi šijí všichni čerti!  Poskakujeme a padáme a zase lezeme po čtyřech a válíme sudy, postrkujeme se, koušeme se, ale jenom zlehka, aby nás to nebolelo. Nemáme totiž ještě zoubky. A jak  jsme zvědaví, sedneme si na zadní nožky a na předních se vztyčíme, abychom viděli z postýlky ven, co se kde děje.

13.5.2005   Dnes jsme obdrželi smutnou zprávu, že C¨hibara uhynula. Pravděpodobně se zadusila při hře s míčkem. Asi vdechla kousek molitanu nebo smítka a už jí ani veterinář nemohl pomoci.

30.5.2005 Dnes jsme dostali dopis od majitelů C´enji. Říkají jí Besynka a mají z ní velkou radost. Učí ji povely sedni, lehni a k noze. Píší, že je velmi učenlivá a vnímavá.

31.5.2005 Obdrželi jsme fotografie C´aomi. Majitelé jí říkají Kami.

4.6.2005 Dnešního dne jsme odevzdali průkazy původu majitelům C´aomi a C´aikiriho. Oba se hodně změnili, pejsek  hodně zesvětlal a těšíme se, že se s nimi budeme setkávat na výstavách, protože jsou oba moc krásní.Kaiki je po Eicovi, má větší hlavu a mohutnější postavu. Kami jako správná fenka má drobnější rysy a proporcionálně vyrovnaná. Teď ve třech měsících nelze ještě určit, zda budou výstavní, ale mají k tomu zatím všechny předpoklady. Tak uvidíme na národní výstavě v Brně v září.

Nahoru


Štěňata - vrh "D":

 

 •  D'aikó Saico Hvězda Hané

 •  D'aryu Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila  26.9.2005  (od 2:37 do 4:32 hod)

 •  maminka  je   Ch. EICHI DOUBRAVECKÝ VRH

 •  tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

Narodili jsme se dva kluci.  První pejsek D´aikó se narodil ve 2.37 hod,  byl jednobarevný bez bílých znaků, ale ty se určitě brzy vybarví a vážil 20 dkg, druhý pejsek D´aryu se narodil ve 4.32 hod  s bílou náprsenkou a bílými konečky všech tlapek po tatínkovi a vážil 26,5 dkg. Po narození si nás maminka Eichi oblízala a umyla a taky jsme se fotografovali s maminkou, když jsme se hladově krmili.

 

Maminka Eichi v období březosti přibrala 1,5 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,465 kg.  Oba pejsci se narodili hlavičkou napřed a při porodu druhého pejska fenka při stahu trhla hlavou dozadu a zubem poranila štěňátko. Natrhla mu levé ouško do poloviny. Na veterině pejskovi ouško zašili. Maminka Eichi se o své děti stará přímo vzorně, pořád je čistí, olizuje, zahřívá a musíme ji hlídat, aby peskovi nevykousala stehy. Ale je hodná a nechce se od štěňat vůbec hnout. Při venčení vyběhne a okamžitě se vrací k psím miminkám.

 

Šestý den jsme již měli dvojnásobnou porodní váhu. Moc nám chutná. Desátý den pejskovi vytáhli stehy.

5.10.2005  D´aryu již vkládá nožičky pod sebe a leze po čtyřech. D´aikó ještě tahá nožky za sebou a houpe se na bříšku.

8.10.2005   Třináctý den oba pejsci otevřeli očka, jenom takové malé škvírečky. D´aryu vystrkuje packy a hlavu přes okraj postýlky a už chodí. Pořád jenom pije od maminky mlíčko a spí. Při krmení je tak žravý, že stihne vypít mlíčko z ostatních struků, zatímco D´aikó jenom z jednoho.

9.10.2005   Ve 14. dnech jsme dostali odčervovací pastu Banminth a maminka dostala Cestal plus. D´aryu už váží 1 kg. Chutná nám mlíčko od maminky.

11.10.2005   Krásně přibýváme na váze. D´aryu už má 1,1 kg a D´aikó 0,96 kg. A to máme teprve 16 dnů. D´aryu zvedá ocásek, když ťapká.

15.10.2005  Dnes máme 20 dnů  a daří se nám dobře, přibýváme na váze. D´aikó je divočák, často se ozývá, pere se a kviká. Už se snaží postavit na všechny čtyři, sedá si na bobek, při hře zvedá packu – dominance. Spává na zádech, při ťukání na postýlku reaguje na zvuk. D´a ryu je klidnější, ťapká po čtyřech, ocásek nosí nahoru, nakukuje přes okraj postýlky, sedá na bobek a vše pozoruje, je spokojený, reaguje na zvuk, tak to ouško bude třeba v pořádku. Při hře okusuje brášku. Ještě nemáme zoubky.

17.10.2005  Dneska máme tři týdny. Panička nám ostříhala drápky a my jenom  pořád rošťačíme, vrčíme na sebe a okusujeme se, D´aikovi se zvedají špičky oušek, skáče po čtyřech a chodí a padá. D´aryu už má horní zoubky.

19.10.2005  Máme 24 dnů a D´aryu váží 1,63 kg a už má i spodní zoubky a to nás maminka Eichi pořád krmí svým mlékem.Dnes jsme dostali na okusování piškoty. Reagujeme na hlas paničky, mrskáme ocáskem a stejně vítáme maminku, pereme se, koušeme se, okusujeme hračky a radostně se oblizujeme a dáváme si hubičky.

20.10.2005 Už i D´aikó má první zoubky nahoře, oba vystrkují tlapičky přes okraj postýlky, jsou zvědaví, jak to vypadá venku. Dnes jsme dostali granulky s vývarem a moc nám to chutnalo. Ale mlíčko od maminky je stejně nejlepší.

23.10.2005 Máme 4 týdny a D´aikó už má i spodní zoubky a postavilo se mu levé ouško. Ťapkáme po kuchyni a přitom se kolíbáme jak kachny. Rádi se chováme v náručí u paničky, tulíme se, oblizujeme ji, jako by to byla maminka. Jsme velmi pohybliví, vystrkujeme packy nad ohrádku, jsme spokojení, někdy vrníme jako kočky, hrajeme si spolu, pereme se a někdy to i bolí, dovádíme, zkoušíme své zoubky, trháme hadr, ožužláváme piškoty, zápasíme spolu. Paničku vítáme, jenom jak promluví,  vrtícím se ocáskem nahoře. Když chceme čůrat zakvikáme a panička nás dá na podlahu kuchyně a my se tu vyvenčíme. V pelíšku to děláme jen vyjímečně, hlavně v noci. Dostali jsme odčervovací pastu Banminth. Pochutnávali jsme si na granulích namočených ve vývaru a vařené mrkvičce.

 

Nahoru


Štěňata - vrh "E":

E'nikó , E'igomi a E'bisu

 • E'nikó Saico Hvězda Hané (www.shiba-moench.de)

 • E'bisu Saico Hvězda Hané

 • E'igomi Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila  20.2.2006  (od 9:05 hod do 10:15 hod)

 • maminka  je   ICh. TANAMI   PRIMA  NOVA

 • tatínek  je  Ch. SENSEI KENJO

Tak jsme se narodili. První byl kluk, druhý taky kluk a konečně se nakonec narodila holčička. Máme chuť do života. Maminka se o nás hned začala starat, pečlivě nás olízala a my jsme se rychle přisáli k jejím teplým strukům a papali a papali. Vždycky, když se nasytíme, tak spokojeně usínáme.

 

První se narodil kluk E´bisu v 9:05 hod a vážil 27 dkg, byl celičký černý jen ta vybarvená náprsenka. Bylo to takové překvapení, protože nikdo nečekal černé štěňátko. Tanami byla nakryta pejskem zlatým, ale geny získané od prarodičů se pokřížily a narodil se E´bi. Druhý se narodil kluk v 9:35, ale ten byl sezamový s bílými tlapkami a dostal jméno E´igomi, vážil 31 dkg. Jako poslední se narodila holčička, černá s bílými a zlatými znaky, vážila 25 dkg a jmenuje se E´nikkó. Všichni se narodili nožičkama napřed.

 

Všechny nás fotografovali, ale taky s maminkou.            

 

Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,83 kg, na dvojnásobek porodní váhy nás naše maminka Tany vykrmila za 7 dní!!! 

 

22.2.2006 Máme tři dny a už se snažíme zvedat ocásek a máme krásně sametovou srst tak se nám leskne a taky nás panička pořád hladí a mazlí se s námi. Dnes nám upadla pupeční šňůra.

5.3.2006 Ve 14. dnech mám poprvé ostříhaly drápky, protože jsme všude zadrhávali a nemohli jsme pořádně lozit.

8.3.2006 Tak už všichni vidíme a to máme 17 dní. E´bisu se snaží stavět na všechny nožičky a chodit. Dostali jsme odčervovací pastu Banminth a maminka Tany dostala prášek Cestal.

12.3.2006 Tak dnes je 22. den od narození a už všichni pěkně ťapkáme. Taky už všichni vážíme přes jeden kilogram, moc nám chutná a hodně času jsme prospali. Už nás panička přikrmuje, dostáváme namočené granulky Eukanuba, taky nám dávají psí mlíčko a piškotky. A 23. den se nám vyklubaly zoubky, už je máme všichni.

16.3.2006 Dnes s námi šijí všichni čerti! Poskakujeme a padáme a zase lezeme po čtyřech a válíme sudy. Lomozíme a jsme strašně divocí, maminka Tanami ta raději od nás uteče, abychom ji neotravovali.  

30.3.2006 Dnes 39. den E´bisu vylezl až na terasu a šel prozkoumávat terén. Venku se mu moc líbí.

7.4.2006 Dnes jsme byli na očkování a tetování. Pan veterinář si nás hezky prohlídl, prohmatal  a poslechl. Dal nám jednu velkou injekci a ještě nás natetoval do slabiny. E´bisu dostal tetovací číslo 1045, E´igomi má tetovací číslo 1046 a E´nikkó tetovací číslo 1047. Teď nás šupli do krabice a tam jsme všichni hezky usnuli a chrupkáme.

13.4.2006 Padesátý třetí den si nás už odvážejí noví páníčci a snad se u nich budeme mít tak dobře jako s maminkou Tany. My dva pejsci máme hezky přes tři kila, skoro tři a půl. Jen ta sestřička E´nikkó má 2,8 kg, ale ona to všechno dožene.

 

Nahoru


Štěňata - vrh "F":

 

 • F'akió Saico Hvězda Hané  (Arčiho nové stránky)

 • F'uji Saico Hvězda Hané

 • F'ukkuri Saico Hvězda Hané

 

Štěňátka se narodila v sobotu 10.6.2006  (od 14:33 hod do 15:15 hod)

 • maminka  je   Ch. EICHI DOUBRAVECKÝ VRH

 • tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

Narodili jsme se tři pejsci, všichni zlatí. První se narodil pejsek v 14:33 hod a dostal jméno F´akio, byl celý zlatý, jen měl bílé konečky předních paciček a vážil 24,5 dkg, druhý pejsek se narodil ve 14:50 hod, byl celý zlatý po mamince – F´uji, vážil 19,5 dkg a třetí F´ukkuri, taky pejsek, se narodil v 15:15 hodin, celičký zlatý, narodil se zadečkem napřed, jeho váha byla 26 dkg. Po narození si nás maminka Eichi olízala a umyla a taky jsme se fotografovali s maminkou, když nás krmila. Maminka se o nás bála a na všechny kolem varovně vrčela. Chtěla si nás ochránit, před vetřelci, nežádoucími osobami a zvířátky. Ani tatínka Eica k nám nepustila.

           

Maminka Eichi v období březosti přibrala jenom 1,5 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,70 kg.

           

Sedmý den jsme již měli dvojnásobnou porodní váhu.

 

23.6.2006  Je čtrnáctý den po porodu se snažíme chodit po čtyřech, ale jen já F´akio a můj bráška F´uji. F´ukkurimu se ještě nějak nechce.

25.6.2006 Šestnáctý den F´akio a F´ukkuri otevřeli očka, jenom takové malé škvírečky. A také jsme dostali odčervovací pastu Batminh a maminka dostala Paraquistel.

27.6.2006 Krásně přibýváme na váze už máme kilo jen ten jeden náš bráška F´uji má jen 0,79 kg, ale on to všechno dožene. Snažíme se všichni plazit a chodit po čtyřech, dáváme pěkně nožičky pod sebe.

1.7.2006 Jsme tak všichni živí a pereme se okusujeme se a taky pošťuchujeme. Snažíme se zvedat ocásky. F´ukkuri má pěkně zakroucené ouška dozadu. Poprvé jsme ochutnali namočené granulky Proplan Purina.

3.7.2006 Poprvé nám ostříhali drápky. F´akio zvedá dominantně tlapku.

7.7.2006 Máme 28 dnů a vážíme skoro 1,5 kg a už máme první zoubky a to nás maminka Eichi pořád krmí svým mlékem. Dnes jsme dostali odčervovací pastu Batminh. F´uji poprvé přelezl postýlku a snaží se prozkoumávat okolí. F´ukkurimu se zvětšila ouška a strašně divočí.

13.7.2006 F´uji pořád leze ven z postýlky a chodí ven čůrat. F´ukkuri má skoro 2 kg, ale pořád je takový nerozhodný.

23.7.2006 Máme 6 týden za sebou a dnes 44. den jsme byli odčerveni pastou Banminth. Už chodíme na venčení ven a moc se nám tam líbí. Můžeme se tam honit a máme tam strašně hodně prostoru je nám tam krásně. Běháme venku po dvoře a v trávě a moc se nám to líbí. Na jídlo dostáváme tvaroh se žloutkem slazený medem, vařené kuřecí maso i s vývarem a granule. V misce s vodou si rády namáčíme nožky.

29.7.2006 Dnes je to 50. den, co jsme na světě a už lezeme ze schodů na dvůr.

5.8.2006 Dostali jsme poslední odčervení u paničky a máme se perfektně. Padesátýdevátý den jsme byli natetováni. Máme krásná zelená čísla, F´akio tet.č.1079, F´uji tet.č. 1080 a F´ukkuri tet.č. 1081. Tak a zanedlouho půjdeme k novým páníčkům. Tam se budeme mít určitě krásně, ale už nebudeme spolu tak skotačit a už se asi neuvidíme.

 

    Nahoru


Štěňata - vrh "G":

G´oriki, G´eshi, G´enji

 • G´oriki Saico Hvězda Hané

 • G´eshi Saico Hvězda Hané

 • G´enji Saico Hvězda Hané

 

Štěňátka se narodila v pondělí 19.2.2007  (od 13:05 hod do 14:05 hod)

 • maminka  je  ICh. TANAMI PRIMA NOVA

 • tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

Narodili jsme se tři, dva pejsci a jedna fenečka. První se narodil pejsek v 13:05 hod a dostal jméno G´oriki, byl sezamový, vážil 31 dkg. Druhá se narodila ve 13:30 hod. fenečka G´eshi, zlatá a vážila 26 dkg. Poslední se narodil kluk G´enji, zlatý ve 14:05 hod. a vážil 29 dkg.

 

    Naše fenka shiba-inu Tanami Prima Nova rodila počtvrté. Zkušená mamina zatím nikdy neměla problémy při porodu ani při výchově svých potomků. Pro jistotu jsem jí posledních několik dní před porodem měřila teplotu, abych zjistila termín porodu. V noci z neděle na pondělí se již  připravovala.

 

    První příznaky se objevily asi 12 hodin před porodem. Všechny potřebné věci jsme již měli připravené. Blížící se porod se projevoval tím, že se fenka začala více hýbat, běhala od jedněch dveří ke druhým přes celou kuchyň s vyplazeným jazykem, dýchala jak lokomotiva a  tvářila se "nějak jinak" než obvykle. O tom, že rodit se bude, se definitivně rozhodlo kolem poledne. Začalo se jí stahovat břicho, aniž by se dělo cokoliv jiného, což trvalo asi hodinu.

    Poté už došlo na vlastní porod. Vytekla plodová voda a stahy zesílily. Netrvalo dlouho a první štěně se dralo na svět.  

   Bylo to velké štěňátko. Když konečně začalo dýchat, kontrovali jsme, jestli se štěňátkem vyšla placenta. Ustřihli jsme pupeční šňůru, pak jsme ho přiložili ke strukům a koukali, jak cucá.  Když opadl první hlad, rychle jsme dali štěňátko na váhu a zjistili jsme, že váží "celých" 31 dkg. Pak už následovalo pouze zjištění, zda se nám narodil chlapeček nebo holčička (pejsek nebo fenka). Byl to pejsek sezamové barvy.

   Přestávku mezi porodem prvního a druhého štěňátka vyplňovala naše fenka Tanami odpočinkem  nebo starostí a péčí o toho zvláštního nového tvorečka.  Oddechovala spokojeně a s úsměvem nám ukazovala svého potomka, kterého stále čistila a my očekávali příchod dalšího štěníka (na pohmat bylo totiž v břiše rodičky cítit ještě nějaké to štěně). Museli jsme se tedy připravit na další etapu porodu a dalšího člena naší psí rodiny.

   Druhý přírůstek o sobě začal dávat vědět asi čtvrt hodiny po příchodu Goriho. Porod probíhal rychle klasicky hlavičkou napřed bez nějakých vážnějších komplikací. Za 25 minut po prvním štěňátku bylo na světě druhé. Opět po zkontrolování placenty (kdyby nevyšla, mohly by nastat vážné komplikace) jsme ustřihli pupeční šňůru, ošetřili ji a zjistili, že se narodila holka, která vážila 26 dkg.  Maminka se jí hned ujala, takže jí bylo hned od začátku života dobře.
    A  jak vypadá štěňátko shiba inu asi čtvrt hodiny staré? V této době je samozřejmě ještě hluché, slepé a jediné, co potřebuje, je teplo, spánek a maminka, která by mu dala najíst.
    Třetí (a jak jsme později zjistili později, poslední) štěňátko o sobě „dlouhou“ dobu nedávalo vědět. Pořád se tvářilo, že má času dost a nechtělo se mu ven. Asi po půl hodině se konečně odhodlalo opustit bezpečí matčina lůna a vydat se vstříc nástrahám světa. Narodilo se velké štěňátko zadečkem napřed a dalo mamince dost zabrat, navíc maminka byla již značně unavená, ale nakonec všechno dopadlo dobře a kluk  Genji vážil 29 dkg.
    Potom bylo maminčino bříško již opravdu prázdné, takže jsme si mohli všichni vydechnout. Všichni jsme byli rádi, že je to za námi, spokojeně jsme si oddechli, upravili mamince a štěňátkům jejich postýlku, hlavně aby byli všichni v suchu a v teple.Tanami odpočívala a stále oblizovala a čistila svá robátka, ta se tulila k mamince a zkoušela sát z prsů. Tanamka jen dohlížela, aby bylo všechno v pořádku.
    Za několik dní, když byla štěňátka již o něco větší, stále se nezajímala téměř o nic jiného, než o maminčino bříško, ve kterém bylo stále dost mléka, aby nasytilo tři hladové krčky.
    Když se štěňatům začala otevírat očka - což bylo kolem šestnáctého dne života, všichni se fotili.
   Štěňátka rostla jako z vody. Když jim bylo 20 dní, jejich hmotnosti se pohybovaly kolem jednoho kila (největší byl samozdřejmě G‘oriki). V této době už uměla štěňátka docela dobře komunikovat a jejich život se již neomezoval pouze na spánek a jídlo, ale přibylo také hraní.
    Doba, po kterou si byla štěňata schopna hrát, se neustále prodlužovala. Postupně opouštěla nejbližší okolí svého "rodiště"  a vydávala se vstříc nástrahám neznámého bytu.
    Na výzkumy štěňátka chodila stále častěji. Nejčastěji přelézala okraj postýlky trnečka Geshi a bylo nutné štěňátka přemístit do ohrádky. Všechno ti malí raubíři okusovali. Měli dost hraček, aby se mohli vyřádit. Začali ochutnávat i maso, ale nejradši měli stále "mlíčko od maminky".
 

    Nahoru


Štěňata - vrh "H":

 

H´anami, H´ikari, H´oshi, H´iroshi

 • H´anami Saico Hvězda Hané

 • H´iroshi Saico Hvězda Hané

 • H´oshi Saico Hvězda Hané

 • H´ikari Saico Hvězda Hané

 

Štěňátka se narodila v pátek 24.8.2007  (od 19:25 hod do 21:39 hod)

 • maminka  je   Ch. EICHI DOUBRAVECKÝ VRH

 • tatínek  je  ICh. RIPPA NA TOBIMASU

Maminka Eichi v období březosti přibrala jenom 2 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,945 kg.

 

Porod       

    Termín porodu jsme počítali ode dne prvního krytí. Když jsme se vrátili v pátek odpoledne ve čtyři z dovolené, Eichi nás vítala a jako by čekala na nás.

    Že se něco bude dít, začala nastávající matka hlásit předvečer šedesátého dne březosti. Nechtěla žrát, a když přišla ze zahrady, byla hrozně udýchaná.Chodila po bytě a hledala si místo, vyšla si i do poschodí.

    Večer to byl přímo romanticky ukázkový, zapadající slunce, příjemné teplo. Když jsem ji v bytě  o šesté hodině večer hledala, ležela v ložnici v mé posteli a měla vyteklou plodovou vodu. Dýchala, jak lokomotiva.

    Prostě se do toho Eichi pustila bez nás. Už měla stahy. Snesla jsem ji v peřině opatrně do její rodící postýlky do kuchyně a celkem v klidu jsme očekávali porod. Ani nechtěla ven vyvenčit, věděla, že to přijde každou chvilkou. Několik silných stahů a už něco vykukovalo. Štěňátko bylo pěkně spořádaně v obalu a vycestovalo zadečkem napřed. Pomáhala jsem odstranit obal a přestřihla pupeční šňůru. Eichinka štěňátko olízala a to už hledalo struk na pití. Ale brzo jsem ho musela dát bokem a přikrýt, protože se na svět klubal pejsek taky nožkama nebo vlastně zadečkem napřed. Eichi se opět bez pobízení pustila do jeho očisty a potom si dala pauzu. Spokojeně kojila své dva bobánky a chvilkama, jako by si na půl oka zdřímla. Udýchaná nebyla už vůbec a odpočívala. Za hodinu a půl zase začaly stahy. To jsme pohmatem věděli, že tam ještě něco bude. A taky jo, byly to dvě holky a potom jsme si všichni oddechli.

    Postupně se narodila čtyři štěňátka, tři holky a jeden kluk, všichni zlatí. První se narodila holka v 19:25 hod a později dostala jméno Hanami, byla celá zlatá, jen měla malé bílé ponožky na předních pacičkách a vážila 25 dkg, druhý pejsek se narodil ve 19:35 hod, byl celý zlatý po mamince, vážil 21 dkg a bude se jmenovat Hiroshi, třetí se narodila holka Hoshi ve 21:13 hodin, celičká zlatá a její váha byla 24 dkg a poslední  ve 21:39 hodin zase holka s bílými konečky tlapek s váhou 24,5 dkg dostala jméno Hikari. Každého si maminka Eichi po narození olízala a umyla, štěňátka byla zvážena a vše bylo zapsáno. Potom se všichni fotografovali s maminkou, když je krmila.

    První dva dny se šťastná a pečlivá matka od svých miminek nechtěla skoro hnout. Krmení chtěla do bedny a venčila se téměř v poklusu. Maminka se o štěňátka bála a na všechny kolem varovně vrčela. Chtěla si je ochránit před vetřelci a nežádoucími osobami. Ale již druhý den pyšně předváděla a ukazovala svá miminka.

    Po porodu odpočívala a podle odborníků měla Eichi porod, jaký by jí mohla každá fenka jen závidět.Z Eichinky se stala maminka s velkým M. O své dětičky se stará přímo ukázkově, mlíčka má dostatek a štěňátka jsou klidná a spokojená.

    Paničku teď čeká ještě důležitý úkol a to pojmenovat ta malá klubíčka Jména prý musí být od H, protože v chovatelské stanici Hvězda Hané  jsme měli již 7 vrhů. Už se na to těším. Návrhů je dost. 

    A nejtěžší bude najít pro minismečku nové milující a zodpovědné majitele, kteří jim dopřejí, co tito drobci potřebují. Ale na to je ještě chvíli čas.

 

A teď trochu odborně:

    "Štěňata si sama řeknou, kdy má začít porod". Ač to vypadá asi trošku "uhozeně", je to pravda. Působením hormonů nadledvinek plodu (fetální glukokortikoidy) dochází k uvolnění estrogenů (samičí pohlavní hormony) v placentě a to vede následně k zvýšení produkce tzv. prostaglandinů (tkáňové hormony, v tomto případě produkované přímo v děloze). Ty ukončí činnost žlutého tělíska, které udržuje graviditu ( mají tzv. luteolytický účinek ) a uvolní krček děložní. Následné hormonální změny vedou k vyvolání děložních stahů a vypuzení plodů.

 

A jak prospíváme?

    Osmý den po porodu již měla štěňátka dvojnásobnou porodní váhu a maminka měla po porodu 7,1 kg a potom za týden 7,9 kg. Ví, že musí mít pro svá robátka mléko, a tak žere namočené granulky, sýry, vařené maso a vývar. Nejvíc toho sní, když vleže krmí miminka, a já ji krmím z ruky.

    Čtvrtý den jim odpadla zaschlá pupeční šňůra. Čtrnáctý den zlatá fenka otevřela jako první očka, šestnáctý den byli všichni odčerveni, štěňátka pastou a fenečka dostala Cestal Plus. Sedmnáctý den už všichni vidí a ostříhali jsme jim drápky. Dvacátý den už všichni  stojí na čtyřech a snaží se chodit. Zvedají ocásky a dostali namočené granulky k ochutnání a také piškotky. Museli jsme přidat  další desku, aby nemohli přelézt postýlku.

 

    Nahoru


Štěňata - vrh "CH":

 

 

 • Ch´ibi Saico Hvězda Hané

 • Ch´ikara Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v čtvrtek 14.2.2008  (od 19:05 hod do 19:55 hod)

 • maminka  je  ICh. TANAMI PRIMA NOVA

 • tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

Maminka v období březosti přibrala více jak 3 kg. Porodní váha celého našeho vrhu byla 0,600 kg.

 

Porod       

   Dlouho očekávaná událost se splnila, kdy se Tanamce narodila dvě štěňátka, jeden zlatý kluk a jedna zlatá holka. Tanamka za celé období březosti přibrala více jak tři kila na váze a to se projevilo na velikosti štěňátek, bohužel ne na množství. Štěňátka jsou zdravá a váží každé z nich 30 dkg.

 

  Jsme veselí, velmi pohybliví a žraví rošťáci. Mamince dáváme zabrat, ale má s námi trpělivost, je to ta správná mamina. Očistí nás, olíže a oddaně snáší naše lomození. A my jenom cucáme, taháme dokud to teče. Jsme takoví malí otesánci. Dostali jsme jména, já holka se jmenuji CH´IKARA (síla, energie, úsilí, schopnost) a přesně po sedmi dnech od narození vážím 68 dkg. A já kluk mám jméno CH´IBI (malé dítě, mládě, mrňous) a vážím 65 dkg

 

  Ve čtvrtek 28. února jsme měli čtrnáct dnů a odčervili nás pastou. Dnes nám byly ostříhány drápky a už vážíme 1,2 kg. Okusujeme maminku, stavíme se na všechny čtyři a poskakujeme v postýlce. Spíme na zádech, a když se probudíme, hledáme maminku a stále se krmíme jejím mlékem, které nám chutná.

 

  Štěňátkům se prořezaly zoubky, okusují si navzájem ocásky, divočí, jsou veselí, perou se, tlapkami se bijí, vrčí na sebe, ocásky nosí hezky nahoře, poskakují v postýlce, ťapkají neohrabaně po čtyřech, štěkají na sebe, obzvlášť fenka, ta má dominantní povahu, zvedá tlapku a doráží na pejska. Oba okusují hračky a hadříky. Pejsek mamince Tandě zatřepal prsem, jak divočil a asi ji kousnul, a ta mu sekla ťafku čumákem. Hned mu dala za vyučenou.

 

  Máme jeden měsíc, byli jsme zase odčerveni a moc nám to nechutnalo, prskali jsme, až se nám dělaly bubliny u tlamičky. A jak jsme se zlobili, když nás panička strčila do ohrádky, vyli jsme jak na měsíc, štěkali a volali jsme na paničku, aby nás pustila, že chceme čůrat. A to byla úleva, když nás vzala poprvé ven na dvůr a my se mohli vyčůrat a vykakat do trávy. Teď už si vždycky zanaříkáme a už s námi běží ven. Jinak jsme divocí rošťáci, všechno okusujeme, taháme se za nohy a za uši. Když máme hlad, maminka za námi skočí do ohrádky a nakrmí nás. Ale dostáváme i tvaroh, maso, vejce, namočené granulky a někdy i piškotek.

 

    Nahoru


Štěňata - vrh "I":

http://www.shiba-shiba.ic.cz/images/2009-5-10_stenata-I/mini-2009-5-15_Stenata-a-doma%20366.JPG

 •  I´chiban Saico Hvězda Hané

 •  I´toshii Saico Hvězda Hané

 •  I´bara Saico Hvězda Hané

 •  I´rihi Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pátek 27.3.2009  (od 03:55 hod do 05:10 hod)

 • maminka  je  ICh. TANAMI PRIMA NOVA

 • tatínek  je  ICh. EICO OD CIDLINY

   Nahoru


Štěňata - vrh "J":

 •  J´oryoku Saico Hvězda Hané

 •  J´iko Saico Hvězda Hané

 •  J´ashika Saico Hvězda Hané

 •  J´imi Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v úterý 28.9.2010  (od 06:35hod do 09:02hod)

 • maminka  je  Ch. AISHA Z OLOMOUCKÉHO KRAJE  -  Ari

 • tatínek  je  ICh. FALLSCREEK'S AKIRA BI  -  Akira

 

Zlatý pejsek J´oryoku Saico Hvězda Hané se narodil 28.9.2010 jako první  v 6.35 hodin s porodní váhou 245 g.  Dnes má 3 týdny a váží 1,450 kg. Joryoku v překladu z japonštiny znamená „pomoc“. Pejsek dostal své jméno právě proto, že se rodil jako první a jeho maminka potřebovala pomoc. Bylo to její první štěňátko a byla ze všeho taková nesvá, trochu vyplašená. Konejšili jsme ji a hladili a celý porod proběhl hladce. Maminka Ariška svého potomka očistila, olízala a ten  se  hned přisál ke struku a sál a sál.

 

 

 

 

Jako druhý se v 8.15 hodin narodil také zlatý pejsek J´iko Saico Hvězda Hané s porodní váhou 270 g.  Dnes je jeho váha 1,430 kg. Jiko dle japonského slovníku v překladu znamená „já sám“. Jeho jméno vyjadřuje jeho chování. Je to největší raubíř, velmi pohyblivý, s hlasitými projevy. A proto se ani nedivím, že nepřibírá moc na váze. Má hodně energie.

 

 

 

Po deseti minutách v 8.25 hodin se narodila krásná sezamová holka a dostala jméno J´ashika Saico Hvězda Hané. Její porodní váha byla 240 g a po třech týdnech má 1,310 kg. Je taková tichá, klidná a spokojená.

 

 

 

Maminka Ariška se věnovala štěňátkům a odpočívala. Předpokládali jsme konec porodu a jaké bylo naše překvapení, když se v 9.02 hodin narodil sezamový pejsek J´imi Saico Hvězda Hané s porodní váhou 240 g. Své jméno dostal proto, že je takový hodný, klidný a pohodový. V překladu jméno znamená „mírný , klidný“.  Jako první otevřel očička jedenáctý den po porodu. Dnes má váhu 1,37 kg a většinou, když se všichni krmí, tak on spinká.

 

 

                                                        Další fotečky zde...

 

  Nahoru


Štěňata - vrh "K":

 

 •  K´enji Saico Hvězda Hané

 •  K´ien Saico Hvězda Hané

 •  K´ioko Saico Hvězda Hané

 •  K´aiki Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v neděli 16.10.2011  (od 14.30hod do 16.35hod)

 • maminka  je  Ch. AISHA Z OLOMOUCKÉHO KRAJE  -  Ari

 • tatínek  je URAYAMASHII z Helfštýnského panství -  Urášek

 

  Nahoru


Štěňata - vrh "L":

 

 •  L´archi Saico Hvězda Hané

 •  L´arry Saico Hvězda Hané

 •  L´endy Saico Hvězda Hané

 •  L´aimi Saico Hvězda Hané (www.bezdrevskaperla.webnode.cz)

Štěňátka se narodila v neděli 14.04.2012  (od 2.55hod do 4.30hod)

 • maminka  je  Ch. AISHA Z OLOMOUCKÉHO KRAJE  -  Ari

 • tatínek  je YUSEI GO SHUN´MYOU KENSHA -  Hišpán

 

  Nahoru


Štěňata - vrh "M":

 

 •  M´ontaro Saico Hvězda Hané

 •  M´ichio Saico Hvězda Hané

 •  M´riku Saico Hvězda Hané

 •  M´iya Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pondělí 16.09.2013 

 • maminka  je  Ch. AISHA Z OLOMOUCKÉHO KRAJE  -  Ari

 • tatínek  je Ch. GOSHINKI HAYATO-KUMI -  Popy

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "N":

 

 •  N´ishiki Saico Hvězda Hané

 •  N´aomi Saico Hvězda Hané

 •  N´ori Saico Hvězda Hané

 •  N´oriko Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pondělí 28.03.2014 

 • maminka  je  Ch. AISHA Z OLOMOUCKÉHO KRAJE  -  Ari

 • tatínek  je YUSEI GO SHUN´MYOU KENSHA -  Hišpán

 

         

 Nahoru


Štěňata - vrh "O":

 

 •  O´hiro Saico Hvězda Hané

 •  O´kikkyó Saico Hvězda Hané

 •  O´mamori Saico Hvězda Hané

 •  O´nikko Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v neděli 30.12.2018 

 • maminka  je  Irihi BEZDREVSKÁ PERLA - Iriška

 • tatínek  je Ch. CONVERS BENJIRI FOR HAKENE IDZU - Ben

Narodili jsme se čtyři, jeden pejsek a tři fenečky. Jako první se narodil pejsek v 16:00 hod a vážil 27,3 dkg. Druhá byla fenečka, která vážila 28,6 dkg. Třetí fenka se narodila v 16:43 hod a vážila 29,2 dkg. Poslední byla také fenečka, narodila se v 17:35 hod a vážila 27,5 dkg.

Dnes je nám týden a máme skoro dvojnásobek porodní váhy.

 

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "P":

 

 •  P´yoki Saico Hvězda Hané

 •  P´ai Saico Hvězda Hané

 •  P´yubi Saico Hvězda Hané

 •  P´yoshi Saico Hvězda Hané

 •  P´ochi Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pátek 16.08.2019 

 • maminka  je  Irihi BEZDREVSKÁ PERLA - Iriška

 • tatínek  je Ch. CONVERS BENJIRI FOR HAKENE IDZU - Ben

 

        

        

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "R":

 

 •  R´enji Saico Hvězda Hané - uhynul

 •  R´isseis Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pátek 19.08.2020 

 • maminka  je  O´nikko Saico HVĚZDA HANÉ - Niko

 • tatínek  je Koumi no Homaremaru go Sanuki Mizomotosov

 

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "S":

 

 •  S´uki Saico Hvězda Hané

 •  S´hinai Saico Hvězda Hané

 •  S´hiro Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pondělí 09.11.2020 

 • maminka  je  Irihi BEZDREVSKÁ PERLA - Iriška

 • tatínek  je Ch. CONVERS BENJIRI FOR HAKENE IDZU - Ben

 

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "T":

 

 •  T´oshiro Saico Hvězda Hané

 •  T´esaki Saico Hvězda Hané

 •  T´ensai Saico Hvězda Hané

Štěňátka se narodila v pondělí 08.11.2021

 • maminka  je  O´Nikko Saico Hvězda Hané - Niko

 • tatínek  je Bašo Imagine Mandava Kennel - Juki

 

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "U":

 

 •  U´miko Saico Hvězda Hané

 •  U´reshi Saico Hvězda Hané

 •  U´zuki Saico Hvězda Hané

 •  U´kichi Saico Hězda Hané

Štěňátka se narodila ve středu 17.11.2021 

 • maminka  je  Irihi BEZDREVSKÁ PERLA - Iriška

 • tatínek  je Chibi Bullit Star

 

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "V":

 

 •  ....................

 •  ...................

 •  ....................

Štěňátka se narodila ve čtvrtek 22.06.2023 

 • maminka  je  Irihi BEZDREVSKÁ PERLA - Iriška

 • tatínek  je Yourei Go Momiji - Ryčí

 

 

 Nahoru


Štěňata - vrh "W":

 

 •  ....................

Štěňátka se narodila v pondělí 26.06.2023 

 • maminka  je  O´Nikko Saico HVĚZDA HANÉ

 • tatínek  je Yourei Go Momiji - Ryčí

 

 

 Nahoru

 


Eico

Šampión - šampiónů 2004

 

 

 

Že nevíte, o co jde?

            Vyhlašovatelem každoroční soutěže o Šampióna šampiónů je Českomoravská kynologická unie. Do soutěže se může přihlásit majitel psa s trvalým bydlištěm na území ČR, který má svého psa zapsaného v plemenné knize ČMKU. Podkladem pro výběr nejúspěšnějších psů je bodovací systém za získání titulů - titul na výstavě = určitý počet bodů. Body musí být získány v průběhu roku na mezinárodních a národních výstavách psů všech plemen konaných v České republice pod patronací ČMKU. Psi jsou rozděleni do 10 skupin FCI + 11. skupina národní neuznaná plemena. Ta se nemůže zúčastnit soutěže, neboť není uznaná FCI.

Pozvání!

            V roce 2003 jsme absolvovali s naším psem plemene Shiba-inu z celkového počtu 10 výstav pod patronací ČMKU pouze devět. Pečlivě jsme celý rok počítali body za jednotlivá ocenění na těchto výstavách a potom odeslali vyplněnou tabulku na ČMKU. V polovině prosince jsme obdrželi dopis, ve kterém nám bylo sděleno, že náš pes EICO od Cidliny se umístil v této soutěži v  V. skupině FCI na čtvrtém místě. Mile nás to překvapilo. V takové konkurenci všech psů V. skupiny je to úspěch, zvlášť pro plemeno shiba.

Slavnostní večer

            Čekala nás účast na slavnostním finále 9. ledna 2004 v pražském Top Hotelu. Zde se o titul Šampióna - šampiónů 2004 ucházeli nejlepší psi všech deseti skupin uznaných FCI. Těchto 10 psů - vítězů, kteří získali v průběhu roku 2003 na výstavách nejvyšší počet bodů ve svých skupinách, se během velké show představilo  třináctičlenné porotě složené z 9 odborníků - Dagmar Poláková,  Milan Krinke, Ing. Jaromír Dostál DrSC., Josef Němec, Miroslav Václavík, Otakar Vondrouš, Ing. Štefan Štefík ze Slovenska, Hans Müller - předseda FCI a Liz Wood, zástupkyně Purina Pet care a ze 4 známých osobností - Kateřina Brožová, Lucie Váchová, Zdeněk Srstka a Karel Černoch. Tato porota pak vybírala z těchto plemen: Beardet kolie, Tibetská doga, Kerry Blue Terriér, Jezevčík králičí dlouhosrstý, Aljašský malamut, Beagle, Irský setr, Zlatý retrívr, Maltézský psík a Azawakh. Šampiónem- šampiónů 2004 se stal pes 10. skupiny Azawakh - Ahmar Kel-esSuf, jehož majitelem je Petr Štěpánek z Kadaně. Vítěz postoupil do mezinárodní soutěže FCI, současně získal krmení na rok Purina ProPlan zdarma a dvě letenky na dubnovou výstavu psů v Rio De Janeiru.

Program

            Na slavnostním podvečeru se postupně představili všichni finalisté a dalších 42 psů, kteří se umístili na 2. až 5. místě. Pro odlehčení napínavé soutěže zazpívala Monika Absolonová a Vladimír Kerndl, který vystoupil se svým jezevčíkem. Módní přehlídka se psy v oblečcích sklidila velký potlesk. Mezi modelkami se představila i miss ČR Kateřina Stočesová a vícemiss ČR Andrea Vránová. Několika hodinový maratón moderoval Václav Žmolík. Předvedena byla i ukázka dovedností asistenčních psů, kteří jsou velkými pomocníky pro nemocné a postižené. Po skončení oficiální části jsme byli pozváni na raut a diskotéku. Plni dojmů a s velkým pohárem jsme pozdě večer odjížděli domů

A co dodat na závěr?

            Nejlepším psem V. skupiny byl Aljašský malamut Buffalo Bill Inditarod manželů Ivy a Radovana Lysákových z Hodonína, který od poroty obdržel pouze o jeden hlas méně než vítěz celé soutěže Azawakh. Na druhém místě se umístila Akita-inu, na třetím místě Sibiřský hasky a na pátém místě Akita-inu, devítiletá veteránka.

Nahoru